Latvijas Lielo pilsētu asociācija pozitīvi raugās uz nākotnes sadarbību ar VARAM ministru Juri Pūci

Latvijas Lielo pilsētu asociācija pozitīvi raugās uz nākotnes sadarbību ar VARAM ministru Juri Pūci

vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (VARAM) pārrunāja pašvaldībām aktuālus jautājumus, kas attiecas uz pašvaldību un reģionālo attīstību, kā arī ieceri īstenot administratīvi teritoriālo reformu un veikt izmaiņas vietējo pašvaldību darbībā un pārvaldē. Tikšanās noslēgumā tika panākta vienota izpratne par prioritāro jautājumu sakārtošanu un virzīšanu, kas skar pašvaldību un reģionālo attīstību.

Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors: “VARAM ministra atbildība ir ne tikai vadīt šo ministriju, bet arī veidot sinerģiju un mērķtiecīgu sadarbību ar pašvaldībām un ministrijām dažādu pašvaldībām būtisku jautājumu risināšanā. Šīs dienas saruna deva pamatotas cerības, ka J.Pūce izprot pašvaldību nepieciešamību pēc savstarpējas sadarbības ar VARAM, kas vērsta uz vienotu reģionu attīstību. Ceram uz konstruktīvu un lietišķu sadarbību arī nākotnē, risinot nozarē aktuālus jautājumus, tostarp, izstrādājot administratīvi teritoriālo reformu un veicinot pašvaldību ilgtspējīgu attīstību. Šeit būtiska loma ir, lai būtu garantēta stabila finanšu resursu pieejamība pašvaldībām. Arī turpmāk jāgarantē, ka faktiskie pašvaldību budžeta nodokļu ieņēmumi būtu 19,6% apmērā.”

Savukārt VARAM ministrs Juris Pūce sarunās norādīja, ka ir atvērts sadarbībai un sarunām par pilsētām un pašvaldībām aktuālu jautājumu risināšanai, norādot, ka savā darbībā ievēros Eiropas vietējo pašvaldību hartu, kas nosaka, ka plānošanas un lēmumu pieņemšanas procesā par jautājumiem, kas tieši attiecas uz vietējo varu, ar tām nepieciešams konsultēties, cik iespējams savlaicīgi un atbilstošā veidā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta plānotā administratīvi teritoriālā reforma, kuru VARAM plāno īstenot līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Sarunās LLPA, LPS un VARAM ministrs panāca savstarpēju izpratni par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību, vienlaikus vienojoties, ka tā ir rūpīgi jāizvērtē un jāizsver visi aspekti, lai tā sasniegtu izvirzītos mērķus un kalpotu vienotai reģionu teritoriju attīstībai.

Sarunās tika pārrunāta nepieciešamība pārskatīt pašvaldību izlīdzināšanas fondu, precīzi definējot mērķus un noteiktus risinājumus, kādā veidā pašvaldību finanses tiek samērotas.

LLPA tikšanās laikā uzsvēra valsts dotāciju atbalsta nepieciešamību. Lai pērn veiktās nodokļu reformas ietekme neapdraudētu pašvaldību funkciju izpildi, tika ieviesta speciālā dotācija pašvaldībām, ar kuras palīdzību tiek nodrošināts, ka pašvaldību budžetos ieskaitāmie nodokļi veido 19,6% no kopbudžeta nodokļa ieņēmumiem, neieskaitot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas valsts pamatbudžetā veselības aprūpes finansēšanai.

Līdz ar apjomīgo nodokļu reformu, kas tika īstenota 2018.gadā, pašvaldību budžetos turpmākajos gados vērojams nodokļu ieņēmumu samazinājums. Līdz ar to LLPA aicina veikt nepieciešamās darbības, lai pašvaldībām arī turpmāk būtu pieejami dotācijas finanšu resursi, lai nodrošinātu pašvaldību budžetos ieskaitāmo nodokļu kopā ar speciālo dotāciju īpatsvaru 19,6% apmērā.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

Maija Dulle-Sūniņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli