CSP un Eiropas statistiku nodrošinošās iestādes paraksta saprašanās memorandu


public. foto
Rīga, 13.12.2018.
Trešdien, 12.decembrī, Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP) parakstīts statistikas iestāžu saprašanās memorands par sadarbību oficiālās statistikas sistēmas kvalitātes politikas ieviešanā.

Dati, sistēma un kvalitāte ir mūsdienu statistikas atslēgvārdi,” savā uzrunā atzīmēja CSP priekšniece Aija Žīgure. “Mūsu kopīgais mērķis ir panākt, lai iestāžu veidotā statistika būtu kvalitatīva un to atzinīgi novērtētu mūsu datu lietotāji.”

Valsts institūciju, kas nodrošina Eiropas oficiālo statistiku, kompetencē ir nodrošināt Latvijas, Eiropas un starptautiskās politikas veidotājus un sabiedrību ar kvalitatīvu oficiālo statistiku, ievērojot vispārīgās kvalitātes prasības, kas noteiktas Eiropas Statistikas prakses kodeksā. Lai veicinātu šo prasību iedzīvināšanu statistikas iestādēs, CSP ir definējusi oficiālās statistikas sistēmas kvalitātes politikas mērķi un principus un aicina statistikas iestādes pievienoties šiem principiem, parakstot saprašanās memorandu.

Kā pirmās memorandu parakstīja statistikas iestādes, kas nodrošina Eiropas oficiālo statistiku. Pasākuma gaitā tika pārrunāta esošā situācija, kā arī turpmākā sadarbība oficiālās statistikas vispārējo kvalitātes prasību uzlabošanā.

Ar memorandu var iepazīties CSP mājaslapā.

Foto no kreisās:
Guntis Pujāts, Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks ģenerālis,
Dace Lucaua, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre,
Inga Milaševiča, Nacionālā veselības dienesta direktore,
Iveta Gavare, Slimību profilakses un kontroles centra direktore,
Aija Žīgure, CSP priekšniece,
Vilnis Jēkabsons, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieks

Centrālajā statistikas pārvaldē
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli