Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Valsts prezidents Raimonds Vējonis sestdien, 2018. gada 24. novembrī, tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

“Latviju un Ukrainu saista lieliskas divpusējās attiecības, kas ir balstītas uz aktīvu politisko dialogu un ciešu sadarbību dažādās jomās. Atzinīgi vērtējams Ukrainas pēdējo trīs gadu laikā paveiktais, stiprinot valsts aizsardzības spējas, stabilizējot ekonomiku, kā arī īstenojot nozīmīgas reformas turpmākai valsts attīstībai citās jomās. Tomēr vēl ir daudz darāmā, īpaši tieslietu, valsts pārvaldes un antikorupcijas jomās,” pēc tikšanās atzīmēja Valsts prezidents.

Latvija atbalsta Ukrainas virzību uz Eiropas Savienību un NATO. ES un Ukrainas asociācijas nolīgums un bezvīzu režīms ir spēcīgi instrumenti, lai veicinātu un padziļinātu ne tikai mūsu divpusējās attiecības, bet arī attiecības ar citiem Ukrainas partneriem Eiropā.

Raimonds Vējonis norāda: “Tikšanās laikā ar Ukrainas prezidentu pārrunājām drošības un humanitāro situāciju konflikta zonā Austrumukrainā. Latvija stingri nosoda Krievijas agresiju Donbasā. Diemžēl Maskava neveic nekādus pasākumus, lai mazinātu notikumu eskalāciju. Azovas jūras blokāde ir vēl viens pierādījums Krievijas konsekventi destruktīvai reģionālajai politikai.”

“Latvija neatzīst nelikumīgās vēlēšanas Doņeckā un Luhanskā. Tāpat kā neatzīst Krimas un Sevastopoles pretlikumīgo aneksiju.  Latvija pilnībā atbalsta Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti. Tāpēc Krievijai noteiktās sankcijas ir jāatstāj spēkā līdz pilnīgai Minskas nolīgumu izpildei,” uzsvēra Valsts prezidents.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 23. novembra līdz 25. novembrim oficiālā vizītē apmeklē Ukrainu. Dienas turpinājumā Raimonds Vējonis piedalīsies Golodomora piemiņas forumā “Ukraine remembers, the World Acknowledges”, kā arī apmeklēs Golodomora upuru piemiņas memoriālu.

Oficiālās vizītes laikā Valsts prezidentam plānotas arī tikšanās ar Ukrainas premjerministru Volodimiru Groismanu un Krimas tatāru pārstāvjiem, kā arī vizītes noslēgumā Valsts prezidentam paredzēts Austrumukrainas apmeklējums.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums