LIKTA aicina uzņēmējus pieteikties, ja nepieciešams atbalsts pārejai uz darbu attālinātā režīmā


LIKTA logo
Ārkārtas stāvokļa dēļ īstenojot strauju pāreju uz darbu attālināti, lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu un organizāciju nākas saskarties ar līdzīgām problēmām, kuras var atrisināt, izvēloties atbilstošas digitālās tehnoloģijas un rīkus. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un tās biedri piedāvā zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu uzņēmumiem pārvarēt grūtības.

Ārkārtas stāvokļa ieviešana, lai cīnītos ar Covid-19 vīrusa pandēmiju, ir būtiski paātrinājusi Latvijas  uzņēmumu digitālo nobriešanu – dažādu nozaru uzņēmējiem ļoti īsā laikā jāspēj ieviest praktiskus risinājumus, lai nodrošinātu uzņēmuma vadību, biznesa procesu norisi un darbinieku saziņu attālināti. Turklāt daudziem uzņēmumiem ir jāatsakās no tradicionāliem pārdošanas kanāliem un jāuzsāk tirdzniecība internetā.

"Lai arī daļa Latvijas uzņēmumu ikdienā jau izmanto digitālās vides sniegtās iespējas, daudziem uzņēmumiem un organizācijām šī piespiedu pāreja uz darbu attālinātā režīmā ir sagādājusi problēmas. Tas īpaši raksturīgs tad, ja līdz šim uzņēmumā ieviesti tikai daži pamata IT risinājumi, bet visas mūsdienu digitālās transformācijas iespējas vēl nav apzinātas vai par tām ticis domāts kā par kaut ko tālu un neiespējamu. LIKTA prioritāte šobrīd ir atbalstīt Latvijas uzņēmumus un organizācijas pārejai uz darbu attālināti, tāpēc vēlos aicināt ikvienu, kam nepieciešams padoms vai praktiska palīdzība, vērsties pēc atbalsta mūsu asociācijā. LIKTA un tās biedri ir gatavi palīdzēt veikt digitālās pārmaiņas. Pieteikties palīdzībai var ātri un vienkārši – nosūtot e-pastu office@likta.lv vai Facebook,” aicina LIKTA prezidente prof. Signe Bāliņa.

Lai izglītotu uzņēmējus par tādām šobrīd aktuālām tēmām kā attālinātais darbs, digitālās tehnoloģijas biznesā un izglītībā, IT drošība, LIKTA kopā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, “Microsoft Latvia”, Kultūras informācijas sistēmu centru un citiem partneriem “Digitālās nedēļas 2020” ietvaros 23.-27. martā organizēja piecu tiešraižu pasākumu sēriju. To videoieraksti ikvienam interesentam pieejami LIKTA mājaslapā.

Vadoties no pirmajās ārkārtas stāvokļa nedēļās gūtās uzņēmumu pieredzes un “Digitālās nedēļas 2020” tiešsaistes pasākumos izskanējušajām atziņām, LIKTA ir apkopojusi būtiskākās problēmas, ar kurām nākas saskarties uzņēmumiem, organizējot darbu pašreizējos apstākļos. Lielāko daļu no tām var ātri un efektīvi risināt, piemeklējot atbilstošus digitālos rīkus.

1.    Komandas komunikācija. Strādājot attālināti, liels izaicinājums ir savstarpējā komunikācija un komandas gara izturēšana – šobrīd ir ļoti viegli zaudēt kopības sajūtu un virzību uz vienotu mērķi. Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir lietotņu attālinātam darbam izmantošana, piemēram, organizējot videokonferences. Komandas vadītājam tāpat ir jāparūpējas, lai katrs darbinieks justos iesaistīts darba procesā, tāpēc ļoti svarīga ir regulāra sarakste vai sazvanīšanās.

2.    Zemāka darba produktivitāte. Lai arī daudziem darbs no mājām sokas labi, daļai darbinieku šādos apstākļos zūd darba produktivitāte. Tāpēc vadītājam jādod katram komandas darbiniekam skaidrs darba uzdevums un tā termiņš, kā arī jāiezīmē vēlamais rezultāts. Tas palīdzēs turēt roku uz pulsa, lai darbs virzītos uz priekšu tikpat raiti, kā strādājot ierastos apstākļos

3.    Piemērotu un drošu digitālo risinājumu izvēle. Ja vēl pirms dažiem gadiem attālināta darba organizēšanā lielākais izaicinājums bija piemērotu risinājumu atrašana, tad šobrīd pieejams plašs to klāsts – gan maksas, gan bezmaksas rīki darba laika uzskaitei, dokumentu pārvaldībai, projektu vadībai, drošai autentifikācijai un citiem mērķiem. Pirms ieviest kādu no tiem, ir svarīgi saprast uzņēmuma vajadzības un piemērot rīkus procesiem, nevis otrādi.

4.    Datu drošība. Darbs attālināti nepieļauj atkāpes datu drošības ziņā – ir jāparūpējas par drošu apstrādājamās informācijas glabāšanu un rezerves kopiju veidošanu. Tāpat jāņem vērā, ka darbinieki strādās no mājas datoriem, tāpēc jāparūpējas par to drošību. Ir arī  jāizlemj, kādus informācijas resursus un dokumentus drīkst publicēt ārējos publiskos informācijas nesējos (mākoņserveros). Turklāt darbiniekiem regulāri jāatgādina par personīgo iekārtu IT higiēnu.

5.    Komandas mikroklimats. Sabiedrībā valdošais stress un neziņa par nākotni dara savu, tāpēc uzņēmuma vadītājam šobrīd ir jāvelta liela uzmanība savstarpējo attiecību veidošanai un pozitīvas gaisotnes uzturēšanai. Par spīti attālumam, ir jāatrod laiks, lai aprunātos ar komandu par ikdienišķām lietām, kā arī jāvelta kaut nedaudz laika katram komandas dalībniekam individuāli.

6.    Efektīva attālināta mācīšanās. Pārejot uz darbu attālināti, darbiniekiem īsā laikā ir jāapgūst daudz jaunu zināšanu. Mācībām attālināti ir pieejamas vairākas e-vides un digitālie rīki. Lai kāda būtu, izvēle, svarīgi, ir nodrošināt abpusēju atgriezenisko saiti starp apmācāmo un pasniedzēju, kas ļaus novērtēt apmācības efektivitāti.

LIKTA ir apkopojusi virkni noderīgu praktisku padomu, kā pēc iespējas efektīvāk izmantot digitālās tehnoloģijas, lai organizētu darbu  un mācības pašreizējos apstākļos. Tie pieejami asociācijas mājaslapā, informācija šajā sadaļā tiks regulāri papildināta.

LIKTA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums