48% vadītāju par galveno kritēriju biznesa vadības programmas izvēlē uzskata ērtību un lietojamību

Ērtība un lietojamība ir galvenais kritērijs, uzņēmumu vadītājiem izvēloties grāmatvedības programmu. To par svarīgāko atzīst gandrīz puse aptaujāto, kamēr programmas iegādes cena, ieviešanas, uzturēšanas un apkalpošanas izmaksas ir svarīgas tikai katram desmitajam uzņēmuma vadītajam.

Pētījumu centra «Norstat» veiktajā aptaujā noskaidrots, ka grāmatvedības un biznesa vadības programmu izvēlē ērtības un lietojamību visaugstāk novērtē 48% respondentu. Otrs populārākais kritērijs ar 17% ir programmas funkcionalitāte un atbilstība uzņēmuma vajadzībām, savukārt izmaksas ar 12% ierindojas trešajā vietā. Nozīmīgāko vajadzību vidū ir arī operatīva likumdošanas izmaiņu ieviešana, tehniskais atbalsts, datu drošība, klientu apkalpošanas kvalitāte un iespēja attālināti piekļūt datiem.

Aptaujā arī noskaidrots, kādām vajadzībām uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji visbiežāk izmanto biznesa vadības vai grāmatvedības programmas. Seši no katriem desmit respondentiem tajās apskata grāmatvežu sagatavotās atskaites, lai gūtu priekšstatu par uzņēmumu naudas plūsmu un finansiālo «veselības stāvokli». Puse vadītāju cītīgi seko līdzi algu aprēķinam, analizējot darbinieku efektivitāti un pienesumu uzņēmuma izaugsmē. 47% aptaujāto paši izraksta rēķinus. Tas īpaši aktuāli ir mazajos un vidējos uzņēmumos, kur vadītāji ir galvenie biznesa attīstības virzītāji un ikdienā komunicē ar klientiem. 46% vadītāju analizē datus un veido atskaites, savukārt 37% seko līdzi darbinieku noslodzei un darbu sadalījumam.

«Tehnoloģiju laikmetā programmu lietošanas ērtības kļūst par aizvien nozīmīgāku kritēriju. Iepriekšējās desmitgadēs cilvēki bija ar mieru pieciest dažādas neērtības, īpaši biznesa programmatūrā, jo bieži vien izvēles iespējas bija visai ierobežotas, bet tagad daudzi lietotāji ir pieraduši pie ērtiem risinājumiem un vairs nevēlas samierināties ar vecmodīgu saskarni, sarežģītu komandu došanu vai nepārskatāmu darbvirsmu. Pozitīvi, ka cena vairs nav noteicošais kritērijs un uzņēmēji novērtē ērti lietojamus un funkcionālus risinājumus,» aptaujas rezultātus komentē Latvijā populārākās biznesa vadības sistēmas «Tildes Jumis» biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Pētījumā tika aptaujāti 330 uzņēmumu vadītāji, no kuriem puse bija uzņēmumu īpašnieki un puse augstākā līmeņa vadītāji.

«Tilde Jumis»
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 2728293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums