Aptauja: Jaunu darbavietu izveidē darba devēji kļūst piesardzīgāki


foto;tamtararam.ru
2020. gadā pieprasījums pēc darbaspēka joprojām būs augsts, bet ekonomikas izaugsmes bremzēšanās un pieaugošās darbaspēka pieejamības problēmas liks darba devējiem būt piesardzīgākiem jaunu darbinieku piesaistē, liecina vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktā ikgadējā uzņēmēju aptauja.

Šajā gadā jaunus darbiniekus plāno pieņemt darbā trešā daļa jeb 33% darba devēju, kas ir par 15% mazāk nekā pirms gada veiktajā aptaujā. Savukārt nedaudz pieaudzis to uzņēmumu skaits, kas gan pieņems, gan atlaidīs darbiniekus - to atzina 31% aptaujāto darba devēju. Turpretī 23% darba devēju šogad izmaiņas personāla sastāvā neplāno, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Attiecībā par meklējamām amata pozīcijām - gandrīz 40% no vakancēm iecerētas speciālistiem, 19% - vadītājiem, 15% - kvalificētiem strādniekiem, 10% - gan pakalpojumu un tirdzniecības darbiniekiem, gan mazkvalificētiem strādniekiem. Vairāk nekā puse no uzņēmumiem, kas iecerējuši pieņemt darbā jaunus darbiniekus, izmaiņas personāla sastāvā saista ar uzņēmuma darbības paplašināšanos, savukārt ceturtā daļa – ar gaidāmo darbinieku rotāciju.

Līdzīgi kā pirms gada veiktajā aptaujā, vairāk nekā 70% darba devēju atzīst pieaugošas problēmas ar darbinieku piesaisti. Kā viens no risinājumiem atsevišķās amatu pozīcijās ir darbaspēka ievešana no ārvalstīm, ko aptaujā par šī gada plāniem norādīja gandrīz katrs ceturtais darba devējs jeb 24%.

“Jaunas darba vietas arī šajā gadā būs pieejamas plašā skaitā visās nozarēs, kas mēreni sekmēs nodarbināto skaita pieaugumu valstī. Tajā pašā laikā, turpinoties lēnākai ekonomikas izaugsmei un izteiktākam kvalificēto darbinieku trūkumam, tas aizvien vairāk ietekmēs uzņēmēju iespējas paplašināt darbības apjomus un straujāk palielināt darbinieku skaitu. Aptaujas dati arī liek secināt, ka aizvien lielāks uzsvars tiks vērsts uz esošo cilvēkresursu efektivitātes un produktivitātes celšanu, tai skaitā, uz procesu automatizāciju, ko sekmē straujā tehnoloģiju attīstība,” stāsta Aivis Brodiņš, CV-Online Latvia vadītājs.

Saistībā par izmaiņām atalgojumā, jāsecina, ka 45% darba devēju šogad ir ieplānojuši vismaz dažiem darbiniekiem atalgojuma pieaugumu. Gadu iepriekš atalgojuma pieaugumu plānoja 51% darba devēju. Visbiežāk lēmumu par atalgojuma paaugstināšanu darba devēji pamatoja ar to, ka vēlas motivēt savus labākos darbiniekus turpināt strādāt konkrētajā uzņēmumā. Prognozētais atalgojuma pieaugums 29% aptaujāto uzņēmumu ir līdz 5%, bet puse darba devēju jeb 50% atzina, ka to plāno vidēji līdz 10%, savukārt 21% darbavietās atalgojuma pieaugumu paredzējuši vairāk par 10%. Salīdzinoši ar pagājušā gada aptaujas rezultātiem, pieaudzis to darba devēju skaits, kas izmaiņas darbinieku atalgojumā neplāno. Šajā gadā saglabāt atalgojumu līdzšinējā līmenī iecerējuši 43% darba devēju, kas ir par 4% vairāk nekā pērn.

CV-Online ir pirmais interneta personāla atlases uzņēmums Baltijas valstīs, kas Latvijā darbību uzsācis pirms vairāk nekā 20 gadiem. Kopš 2012. gada CV-Online pieder Alma Media OYJ – vienam no vadošajiem Somijas mediju koncerniem, kura akcijas tiek kotētas Helsinku biržā. 2014.gadā Alma Media kopā ar pasaules vadošo interneta personāla atlases uzņēmumu Monster Worldwide izveidoja kopuzņēmumu Alma Career, kura tīklā iekļaujas CV-Online un citi interneta personāla atlases uzņēmumi Eiropā.

Pateicoties plašajam pakalpojumu klāstam, augsta līmeņa klientu servisam, inovācijām nozarē, augstajai zīmola popularitātei un reputācijai, kā arī profesionālajai komandai, CV-Online ir attīstījies Latvijā par vadošo nozares uzņēmumu un stabilu līderi, pārstāvot vairākus darbības virzienus - karjeras un darba sludinājumu portālus CV.lv un Visidarbi.lv, personāla atlases kompāniju CV-Online Recruitment, algu informācijas datubāzi Algas.lv, ikgadējo iekārotāko darba devēju topu Top darba devējs.

 

Krista Roziņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi