Augstākā līmeņa vadītāji ir zinošākie tehnoloģiju lietotāji uzņēmumos

Jo augstāks amats, jo labāka izpratne par modernajām tehnoloģijām un lielāka interese tās izmantot savā labā. Uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji arī izrāda vislielāko entuziasmu jaunu prasmju apgūšanā un modernu risinājumu meklēšanā darba efektivitātes uzlabošanai, liecina pētījumā «Vadītāja digitālais portrets» iegūtie dati.

Par jauniem digitālajiem risinājumiem sava darba uzlabošanai regulāri interesējas 55,3% augstākā līmeņa vadītāju, un 27,5% tos arī paši izmēģina, lai gūtu personisku pieredzi un labāk izvērtētu, kādā mērā katrs rīks vai programma atbilst viņa prasībām. Ar grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis atbalstu tapušajā pētījumā noskaidrots, ka līdz ar atbildības nastas samazināšanos sarūk arī strādājošo interese par tehnoloģijām. No vidējā līmeņa vadītājiem par jauniem risinājumiem interesējas 49,4% respondentu un paši tos izmēģina 22,3%, bet zemākā līmeņa darbinieku entuziasms ir vēl zemāks – 43% interesējas un 16,8% paši arī izmēģina.

Tehnoloģiju entuziasms izpaužas arī dažādās ikdienišķās darba situācijās. Piemēram, lai pārliecinātos par darījumu partnera maksājumu vēsturi, 85% augstākā līmeņa vadītāju ņem talkā datoru, viedtālruni vai planšeti un pieslēdzas uzņēmuma sistēmai, kur pārbauda grāmatvedības datus. No vidējā līmeņa vadītājiem šādi rīkojas 75,3% aptaujāto, bet no darbiniekiem – 71,2%. Tikai desmitā daļa vadītāju šādās situācijās dodas uz biroju vai zvana kolēģim, bet no darbiniekiem šādi rīkojas 23,4% respondentu.

«Jau trešo gadu veidojot «Vadītāja digitālo portretu», nostiprinājusies pārliecība, ka vadītājs ir galvenais tehnoloģiskās attīstības dzinējspēks uzņēmumā. Jo spēcīgāka ir vadītāja interese par jaunievedumiem, jo zinošāks un entuziastiskāks viņš ir, jo augstāka iespējamība, ka uzņēmumā tiks lietoti dažādi produktivitāti veicinoši rīki. Šī atziņa var palīdzēt potenciālajiem darbiniekiem saprast, kāda tehnoloģiskā vide viņus sagaida pie jauna darba devēja. Noskaidrojiet, kādas ir uzņēmuma vadītāja intereses,» iesaka Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Savukārt sapulču plānošanā progresīvākie digitālo risinājumu lietotāji ir vidējā līmeņa vadītāji, kuriem ar šo jautājumu jāsaskaras visbiežāk. Kad jānoskaidro, vai visi apspriedes dalībnieki ir pieejami, 40,5% struktūrvienību vadītāju skatās darba laika plānošanas sistēmā. No darbiniekiem šādi rīkojas vien ceturtā daļa aptaujāto. Desmitā daļa joprojām dod priekšroku piezvanīt attiecīgajiem kolēģiem.

Pētījums «Vadītāja digitālais portrets» tapis ar Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis atbalstu, veicot zināšanu un uzņēmuma aprīkojuma testu 2368 respondentiem, no kuriem 968 bija uzņēmumu augstākā un vidējā līmeņa vadītāji.

 

Tildes Jumis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 2930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums