Darbiniekus efektīvākam darbam motivē personalizēti bonusi

Cenšoties noturēt uzņēmumā vērtīgākos darbiniekus, darba algas apmērs ne vienmēr ir primārais faktors. Šobrīd daudzus augsta līmeņa profesionāļus palikt pie darba devēja un efektīvi strādāt motivē lielāka brīvība darba laika plānošanā, iesaiste atbildīgu lēmumu pieņemšanā un uzņēmuma daļu saņemšana, kā arī pozitīva darba atmosfēra kolektīvā. Katram ir atšķirīgas vēlmes un prasības, tādēļ aizvien populārāka kļūst personalizētu labuma paku veidošana labākajiem speciālistiem.

«Mūsu novērojumi un pieredze rāda, ka vislielāko lojalitāti uzņēmumam izrāda tie darbinieki un vadītāji, kuriem tiek piešķirtas uzņēmuma daļas. Tas būtiski palielina darbinieka atbildības sajūtu par uzņēmumu, iesaisti, interesi par biznesa mērķa sasniegšanu un uzņēmuma izaugsmi,» saka personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas Fontes Klientu konsultante vadītāju atlases jautājumos Ineta Žilvinska.

Vasarā, kā arī pavasara un rudens siltajos mēnešos darbinieki vairāk novērtē elastību attiecībā uz darba laiku un iespēju strādāt attālināti. Tas viņiem sniedz iespēju labāk sabalansēt profesionālo un privāto dzīvi, darba un ģimenes intereses. Darbinieki arī vēlas gūt personalizētus labumus, iesaistīties nozīmīgu lēmumu pieņemšanā, piemēram, paplašinātās vadības grupas ietvaros, iespēju darboties autonomāk, kā arī lielāku brīvību lēmumu pieņemšanā.

Darba ņēmējs kritiskāk izsver citus piedāvājumus, ja esošajā uzņēmumā tiek baudīta autoritāte, kuru pārsvarā uzņēmumā iegūst ar laiku un sasniegumiem. Darbinieka iesaiste dažādos personīgi viņam interesantos projektos, paša kompetences paplašināšana arī var kļūt par iemeslu palikšanai pie līdzšinējā darba devēja. Visbiežāk darbiniekus esošajos uzņēmumos notur labs tiešais vadītājs, atbalstošs kolektīvs un godīga pienākumu sadale. Tādēļ ir ļoti svarīgi mērīt darbinieku noslodzi un darba efektivitāti.

«Darbinieku noturēšana un motivēšana ir nemitīgs process, tas nedrīkst sākties tikai ar atlūguma saņemšanu. Tādēļ darba devējam nepārtraukti jāanalizē, vai darbinieks jūtas labi, ir pienācīgi noslogots un novērtēts, spēj profesionāli izpausties un augt. Pateicoties moderniem personāla vadības rīkiem un risinājumiem, darba devēji var sekot līdzi darbinieku produktivitātei, darba kvalitātei, kā arī apzinīgumam, arī strādājot paša izvēlētā laikā un attālināti. Mūsdienīgi tehnoloģiju risinājumi, tādi kā Tildes Jumis Pro, sniedz darba devējam iespēju piedāvāt darbiniekiem vairāk brīvības un patstāvības attālinātā darbā, vienlaikus neupurējot darba ražīgumu. Citiem vārdiem sakot, šodien daudzās profesijās vairs nekas netraucē saulainā dienā produktīvi strādāt kaut no pludmales,» uzskata Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Uzņēmuma vadībai arī kritiski jāizvērtē, kāda ir uzņēmuma demonstrētā attieksme pret saviem darbiniekiem, kāda ir uzņēmuma darba devēja reputācija un ko darbinieki savā darba vietā novērtē kā nozīmīgu. Svarīgi ir nevis to izdomāt, bet pajautāt darbiniekiem pašiem, veidot dialogu par šo tēmu. Būtībā tas nozīmē elastīgāku un individuālu pieeju katram darbiniekam atbilstoši viņa vajadzībām un vēlmēm.

Tilde Jumis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums