TOP 6 komersantu ieguvumi, izvēloties jaunās kases sistēmas


foto;www.pinterest.com
Jau no 2017. gada sākuma ikvienam komersantam ir jālieto kases aparāti ar pamatdarbības sistēmu, kas atbilst Valsts ieņēmuma dienesta (VID) stingri definētām tehniskām prasībām, bet līdz ar 2019. gada sākumu šo prasību neievērošana var rezultēties nepatīkamās sankcijās, tostarp saimnieciskās darbības apturēšanā vai licences atņemšanā. Kādēļ šo sistēmu nomaiņa nesekmējās tik efektīvi un ātri, kā cerēts – vai tiešām šīs izmaiņas ir tikai papildu rūpals un izmaksas uzņēmējiem? Ja iedziļināties jauno kases sistēmu funkcionalitātē, atklājas virkne priekšrocību, kas komersantiem kalpos par biznesa attīstības katalizatoru ilgtermiņā – ar tām plašāk iepazīstina pašmāju tehnoloģiju uzņēmuma SIA Datakom eksperti.

  • Nekļūdīga biznesa analītika, ko nodrošina mākslīgais intelekts

Kvalitatīva un nekļūdīga biznesa analītika ir ļoti būtiska, jo tā ļauj apzināties klienta portretu un noteikt viņa vēlmes. Ja kādreiz šādas analīzes process pieprasīja laika un cilvēku resursus, mūsdienās pie nekļūdīgiem rezultātiem iespējams nonākt, izmantojot mākslīgo intelektu. Tirgū pieejamas kases sistēmas ar jau iestrādātu mākslīgo intelektu, kas automātiski izanalizēs reģistrētos uzņēmējdarbības rādītājus, nosakot klientu iecienītākos produktus / pakalpojumus vai to kombinācijas. Šādas zināšanas ļauj iezīmēt produktīvākos biznesa attīstības virzienus nākotnē.

  • Automatizēta noliktavas vadība

Jaunās, VID tehniskajām prasībām atbilstošas kases sistēmas atšķirībā no iepriekšējiem risinājumiem, pateicoties jau minētajam mākslīgajam intelektam, ļauj detalizēti un nekļūdīgi reģistrēt visas ar saimniecisko darbību saistītās aktivitātes – tas vislielākajā mērā atvieglo grāmatvedības procesus ikvienam komersantam, kā arī veicina komercdarbības caurspīdīgumu un pārskatāmību. Proti, jaunās sistēmas nodrošina reģistrēto datu ķēdes nepārtrauktību, kas komersantiem ļauj būt drošiem par to, ka ikviens darbības process tiek uzskaitīts. Turklāt jaunie risinājumi uzskatāmi atvieglo, piemēram, noliktavas vadību – iespējama pavadzīmju ievade, uzreiz pieejami reāllaika noliktavas atlikumi, un arī inventarizācija tiek organizēta pamatā automātiski. Iespēja līdz detaļām apzināties uzņēmuma līdzšinējo attīstību nodrošinās daudz efektīvāku turpmākas attīstības plānošanu un izaugsmi.

  • Sistēmas viegli pakārtojamas dažādām komersantu prasībām

Pastāv tautsaimniecības nozares, kurām jārēķinās ar izņēmumiem kases aparātu risinājumos, piemēram, degvielas uzpildes stacijas vai taksometri. Jaunie kases aparātu risinājumi ir ļoti elastīgi attiecībā uz integrētajām sistēmām, proti, ikviens komersants var vērsties pie risinājuma izstrādātāja, lai sistēma ātri un bez sarežģījumiem tiktu pakārtota nepieciešamajām individuālajām prasībām. Risinājumu iespējams arī integrēt ar grāmatvedības un citām centralizētajām sistēmām. Būtiski arīdzan minēt, ka vairumu jauno sistēmu bez problēmām var pakārtot jebkurai programmatūrai – derēs gan Win, gan Linux, gan Mac OS cienītājiem.

  • Efektīva datu aizsardzība

Kases sistēmā glabājas būtiski un sensitīvi dati, kas nereti tiek kvalificēti kā komercnoslēpums, turklāt sistēmā var tikt reģistrēti arī klientu personiskie dati, kas nu uzglabājami atbilstoši Vispārīgajai datu aizsardzības regulai. Tādēļ katram uzņēmējam ir svarīgs datu aizsardzības faktors, un jaunajās sistēmās tieši šim jautājumam pievērsta īpaša uzmanība – pieeja uzglabātajiem datiem ir tikai konkrētā, VID reģistrētā kases aparāta programmatūrai, kas ir aizsargāta pret izmaiņu veikšanu tajā. Turklāt datiem var piekļūt tikai noteikti lietotāji, kuriem izsniegtas piekļuves.

  • Ātra, stabila kases aparātu darbība un citas ekstras

Ikviena sistēma pēc tās pilnveides ir efektīvāk lietojama – arī jaunie kases aparātu risinājumi. Tie ir modernāki, ātrāki un ikdienas lietošanai ērtāki – bez bažām par sistēmas traucējumiem nolietojuma vai novecojuša, nemoderna risinājuma dēļ. Turklāt uzlabotais risinājums ļauj ērti nodrošināt dažādas lojalitātes programmas klientiem un, piemēram, izdrukāt cenu zīmes.

  • Godīga konkurence

Nav noslēpums, ka viens no būtiskākajiem kases aparātu reformas iemesliem ir godīgas komercprakses iedzīvināšana kopējos tautsaimniecības procesos, proti, jaunās sistēmas, ja tās būvētas, ievērojot ikvienu VID definēto tehnisko prasību, ir krāpniecības drošas. Jau minētā datu ķēdes nepārtrauktība ļauj nekļūdīgi konstatēt datu sagrozīšanas mēģinājumu – informācija jaunajos risinājumos uzglabājas vairākās atmiņas sistēmās, un, ja tiek konstatēta datu nesakritība šo sistēmu ietvaros, ir pamats aizdomām par negodprātīgu komercdarbību. Tātad katrs čeks tiek saistīts ar iepriekšējo, un to nav iespējams izmainīt.


 

Communications & Strategies
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli