Talka Lucavsalā – tīrāka zaļā Rīgas sirds un sirdsapziņa.

Smaržu un skaņu oāze pilsētas centrā – tā ir Rīgas zaļā sirds Lucavsala. Dārziņos zied plūmes un ķirši, kurkst jau varžu koris Bieķengrāvī. Lauči, pīles, somzīlītes, žagatas – spārnu švīkstoņa gaisā un ūdenī. Bērni un omes rušinās, vīri slej lapenes – viss notiek. Tomēr visiem salas saimniekotājiem ir viena sāpe – neatrisināta atkritumu savākšana.

Šogad Lucavsalas dārziņos dārznieki, aktīvisti un urbānās dabas līdzjutēji kārtējo gadu salasīja nenormāli lielu atkritumu daudzumu. Un tā katru gadu no jauna. Kopā mēs varam paveikt daudz, tomēr laiks domāt soli uz priekšu.

Nepietiek, ka tur reizi mēnesī vasarā ir dārzu nomnieku apmaksāti konteineri.

Rīgas pašvaldībai ir jārisina situācija, kad publiski pieejamie dārzu celiņi ir kļuvuši par vieglu mērķi nelegālo būvgružu un sadzīves atkritumu, riepu un elektronikas izmetējiem. Vajadzīga video novērošana, kāda ir visā pārējā salas daļā, ko apkopj sētnieki un kur atrodas atkritumu tvertnes.

Jāmeklē risinājums gadījumiem, kad tiek nodedzinātas dārzu mājiņas un radušies lielgabarīta atkritumi – nereti šādus dārzus vienkārši pamet likteņa varā.

Savukārt pirmo gadu nomniekiem nepieciešams izvest lielāku daudzumu atkritumu, kurus viņi paši tur nav sastiepuši.

Tomēr vajadzētu arī saprast, ka citviet dārziņu nomā vientuļa pensionāre, kura vispār tur nerada nekādus atkritumus no saviem burkāniem. Nevar vienkārši visiem celt cenu par atkritumu izvešanu un ļaut piekļūt tiem katram, kas meklē bezmaksas iespēju izmest būvgružus.

Rīgas pašvaldībai, kas iznomā dārzus, ir arī jāseko līdzi, vai izīrētie dārzi dažviet nav pārvērtušies par bezpajumtnieku alām, kas apaug ar gurķu odekolona pudelītēm. Mammas ar maziem bērniem, kas rušinās blakus dārzā nebūs tās, kas varēs šo situāciju sakārtot.

Mēs, protams, turpināsim talkot, tomēr sagaidām, ka arī pašvaldība rīkosies, lai sakārtotu teritorijas apsaimniekošanas sasāpējušos jautājumus.

Un Lucavsalas dārziņos ir daudz kā skaista – tūlīt būs maijs un dārziņi būs vienos ziedos. Te ir svaigs gaiss pašā Rīgas centrā. Daudziem tuvējo apkaimju iedzīvotājiem šī jau kļuvusi iemīļota pastaigu vieta, te dārzu žogiem pārkāpusi pāri kāda tulpe un ķirša zars, Lucavsalā tante saplūc ceriņus vāzei. Sasveicināties nāk gulbji. Te ir lauku miers pašā pilsētas centrā. Vairosim skaisto kopā!

Video sižets no talkas Lucavsalas dārzos.

Lucavsalas dārzi un ekokopiena
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums