Aptauja: Katrs trešais iedzīvotājs tuvākā gada laikā ieplānojis atpūtu ārpus Latvijas


Publicitātes foto
Katrs trešais (37 %) Latvijas iedzīvotājs tuvākā gada laikā ieplānojis atpūtu ārpus valsts, tostarp 12 % jau ir konkrēti plāni, bet katram ceturtajam (25 %) ir ieceres, kā varētu pavadīt atvaļinājumu, liecina jaunākais "Latvia Tours Ceļojumu indekss".

Vairāk nekā pusei iedzīvotāju nav plānu atpūtai ārpus valsts

Atbilstoši indeksam vairāk nekā puse (56 %) aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem tuvākā gada laikā nav plānu doties atpūtas ceļojumā ārpus valsts. Šāda tendence, kad vairāk par pusi aptaujāto neplāno atvaļinājumu ārpus valsts, saglabājusies kopš 2015. gada.

 

Ceļojumu indekss liecina, ka 2018. gadā ceļojumos ārpus valsts devās 45 % Latvijas iedzīvotāju, bet 55 % - ne reizi nav bijuši ārzemēs. Biežākais iemesls ceļojumam uz ārzemēm bijusi atpūta.

 

Visaktīvāk atpūtu ārzemēs ieplāno jauni rīdzinieki ar augstiem ienākumiem

Aptauja rāda, ka uz atpūtu ārzemēs visnaskākie ir ceļotāji 18 – 24 gadu vecumā, kuru vidū 48 % ieplānojuši doties atvaļinājumā ārpus Latvijas, turklāt katram piektajam (19 %) jau ir konkrēti plāni, bet trešdaļai (29 %) ceļotāju šajā vecumā ir ieceres atpūtai ārvalstīs. Ja vērtē aptaujas rezultātus pēc dzīvesvietas, visaktīvāk atpūtu ārzemēs plāno rīdzinieki, kuru vidū atvaļinājumu ārpus Latvijas jau ieplānojuši 46 %. Salīdzinājumam – lauku apvidos dzīvojošo vidū tie ir 29 %.

 

Visvairāk ceļotāju ir to iedzīvotāju vidū, kuriem ir augsti ienākumi1 – šajā grupā atvaļinājumu ārvalstīs tuvākā gada laikā ieplānojuši 64 % aptaujāto, bet ārpus Latvijas neplāno doties 33 %. Tikmēr iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem2 vidū atpūtu ārpus valsts ir ieplānojis katrs piektais (18 %), bet 76 % aptaujāto šajā grupā nav plānu doties atvaļinājumā uz ārzemēm.

 

“Lai arī ir ļoti izteikta korelācija starp ienākumu līmeni un plāniem doties atpūtā uz ārvalstīm, indekss rāda, ka arī iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem vidū katram piektajam ir ieceres vai jau pat konkrēti plāni atvaļinājumam ārpus valsts. Tas apliecina, ka, ja ir vēlēšanās, atpūta ārvalstīs mūsdienās pieejama ikvienam sabiedrības loceklim, to saplānojot atbilstoši savām budžeta iespējām. Indeksā arī redzam, ka visbiežāk atvaļinājumu ārpus Latvijas ieplāno tie, kuri arī iepriekš devušies ārzemju ceļojumos. Iespēja nokļūt citā vidē vai klimatā un iepazīties ar dažādām kultūrām ir viens no efektīvākajiem veidiem enerģijas uzkrāšanai un atpūtai no ikdienas rutīnas,” komentē SIA “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša.

 

Aptaujā piedalījās 1002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos, tā veikta 2018. gada oktobrī. "Latvia Tours Ceļojumu indekss” apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem, to izveidojusi tūrisma aģentūra “Latvia Tours” sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Šis ir ceturtais “Ceļojumu indekss”.

1 601 eiro un vairāk uz 1 ģimenes locekli mēnesī

2 200 eiro un mazāk uz 1 ģimenes locekli mēnesī

 

LATVIA TOURS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums