Iedzīvotājus aicina apmeklēt Ziemassvētku koncertus Rīgā

Ziemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē un svētku koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti apmeklēt svētku tirdziņus un vides objektu festivālu "Ziemassvētku egļu ceļš".

Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē, kas notiks 25. un 26. decembrī, klausītājus priecēs populāri izpildītāji – ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, populārā etnomūzikas grupa “Tautumeitas”, operas solisti Jolanta Strikaite un Mihails Čuļpajevs. Koncertu kuplinās arī Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan”, Carnikavas jauktais koris “Vēja balss”, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris, Valmieras mūzikas skolas meiteņu koris “SolLaRe”, svētku kamerorķestris un pavadošā grupa. Diriģenti – Rūdolfs Bērtiņš un Jurģis Cābulis. Svētku noskaņu radīs Raimonda Paula dziesma “Kamēr svecītes deg”, Jāņa Strazda – “Reiz Ziemassvētkos”, Imanta Kalniņa skaņdarbs “Miedziņš sēdi, miedziņš gaida” un “Sweet love” no grupas “Turaidas rozes” repertuāra, Ainara Virgas radītais darbs “Eglīte”, latviešu tautas dziesmas, ko izpildīs “Tautumeitas”, kā arī Meraijas Kerijas iedziedātā “All I Want For Christmas Is You”, Frančesko Sartori izpildītā “Time to say goodbye” un citas iemīļotas latviešu un ārzemju komponistu dziesmas Kaspara Zemīša, Gunāra Kalniņa, Andra Sējāna un Rūdolfa Bērtiņa aranžijās.

25. decembrī klausītāji gaidīti tradicionālajā jauktā kora “Balsis” koncertā, kas skanēs Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, kā arī Rīgas kamerkora “Ave Sol” un solistu koncertā, kas notiks kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Savukārt Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, apmeklētāji gaidīti Lielajā ģildē, kur koncertēs Orķestris “Rīga”, soliste Evilena Protektore un pianists Andrejs Osokins, izpildot komponista Ērvinga Berlina skaņdarbus, tostarp vienu no viņa visvairāk atskaņotajām un cilvēku iemīļotajām dziesmām “White Christmas”. Šajā dienā skanēs arī koncerts “Dievišķo brīnumu gaidot”, kas notiks Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” iedzīvotājus aicina apmeklēt pianistes Natālijas Gaņinas koncertu “Ziemassvētku melodija”.

Līdztekus koncertiem, iedzīvotāji aicināti apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus un vides objektu festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā šogad apskatāmi vairāk nekā 30 mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti. Mākslas darbi visā to krāšņumā redzami laikā, kad iedegts pilsētas apgaismojums. Ikvienam ir iespēja tīmekļa vietnē www.eglufestivals.lv nobalsot par sev simpātiskāko šī gada festivāla objektu.

Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma atrodama interneta vietnē www.kultura.riga.lv, bet drukātā veidā tā pieejama tūrisma informācijas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un kultūras centros.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums