Trešajā Adventē Rīgā turpinās Ziemassvētku ieskaņas pasākumi

Sagaidot trešo adventi, Rīgā turpinās Ziemassvētku ieskaņas pasākumi. Iedzīvotāji tiek gaidīti koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti iepazīt 39 dažādu egļu stāstus vides objektu festivālā "Ziemassvētku egļu ceļš 2018".

Sestdien gaidāmo svētku ieskaņas gaisotne valdīs Ēbelmuižas parkā, kultūrtelpā “Strops”, kur darbosies laimes liešanas darbnīca kopā ar rotkali Vitautu Straupi un muzicēs dziesminiece Anta Eņģele. Šajā dienā radošā darbnīca “Botāniskā gleznošana – Ziemassvētku zvaigzne” pieaugušiem būs pieejama arī muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”, bet Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs koncerts “Pulenks. Perts. Prauliņš”.

Svētku noskaņu Rīgā būs iespēja gūt, apmeklējot koncertus dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs. 16. decembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs koncerts “Cantus Angelicus”, bet Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā notiks koncerts “Lūgšana Dievmātei”. Savukārt Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā klausītājiem būs iespēja dzirdēt dziesmas “Klusa nakts, svēta nakts” 200 gadu jubilejas koncertu. Kora mūzikas cienītāji aicināti uz koncertzāli “Ave Sol”, kurā notiks koncerts “Ziemassvētku skaņas”, kā arī uz Zirgu ielas koncertzāli, kur dziedās kamerkoris “Vidus” un muzicēs ģitārists Āris Ozols. Solists Juris Vizbulis kopā ar bērnu un jauniešu vokālo ansambli “Kolibri” apmeklētājus priecēs koncertizrādē “Vecīša cimdiņš”, kas notiks kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Trešās adventes svētdienā turpināsies koncertu cikls “Adventa mūzikas svētki Rīgā”, aicinot klausītājus uz Rīgas Mārtiņa baznīcu, kurā koncertēs Laine Ligere-Stengrēvica, Helvijs un Agnese Stengrēvici, bet Leona Sējāna, Ievas un Matīsa Akurateru priekšnesumu varēs baudīt Latvijas Apvienotajā metodistu baznīcā.

Jauki koncerti skanēs arī pēc trešās adventes svētdienas, 18. decembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” dziedās Annija Putniņa koncertā “Ziemassvētki Brodvejā” un 19. decembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā muzicēs jauktais koris “Mediāna”, soliste Zanda Ozoliņa, flautiste Aija Dimza un ērģelnieks Aigars Reinis.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem svētku noskaņu raisīs arī vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā ir apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi. Vides dizaina objekti arī šogad sola pārsteigt ar mākslinieku ideju oriģinalitāti. Ceļvedi festivāla apskatei iespēja atrast tīmekļa vietnē www.eglufestivals.lv.

Adventa un Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma atrodama interneta vietnē www.kultura.riga.lv, bet drukātā veidā tā pieejama tūrisma informācijas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un pasākumu norises vietās.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 2728293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums